У Клубі письменників відбулася зустріч з відомим журналістом, нашим земляком, уродженцем міста Барвінкове, Віктором Тимченком. Це вже друга зустріч письменницького та журналістського загалу Слобожанщини з ним. На першій, котра відбулася в 2013 році, він презентував книгу “Час націоналізму”, яка викликала неабиякий інтерес присутніх.
Націоналізм на його твердження – це сплав ідеалізму, прагматичності (національного егоїзму) та сили. Ідеалізм у формулюванні національної ідеї, яка не повинна орієнтуватися на такі поняття як “досяжність” чи “недосяжність” мети. Прагматичність, егоїзм у відстоюванні націоналістичних інтересів. І сила, щоб не втратити перше і друге.” Віктор Тимченко вважає, що націоналізм – це очевидне бажання нації захищати свою свідомість й етнос. Національні почуття є миролюбними, бо виражають бажання нації жити незалежно від інших націй і не вступати в конфлікти з сусідами. Часто націоналізм плутають з фашизмом чи соціал – націоналізмом, і як наслідок – націоналізм закидають камінням, дорікаючи за жорстокість і шовіністичний нахил. Він упевнений, що націоналізм захопив світ. Після довгих років пригніченого стану наше суспільство нарешті прокинулося, почало боротися за самобутність і унікальність народів…
Отже, кілька слів про гостя. Віктор Тимченко – український журналіст, письменник, експерт з питань Східної Європи. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка, працював у газета «Молодість України» і «Київська правда», був ведучим програми «Щаслива сторінка». У 90-тих переїхав до Німеччини – на батьківщину дружини. Працював на радіостанції «Німецька хвиля», власним кореспондентом у Німеччині українських газет «Голос України», «Київські відомості», «День». Видав у Берліні, Гамбургу та Мюнхені кілька книг політичної журналістики.
Нині ж він презентував свою нову книгу “Модерновий націоналізм”, написану, як і попередня, українською мовою. І це видання зацікавило всіх, хто прийшов цього дня на зустріч з ним. Після виступу публіциста було чимало дискусійних запитань до автора, на які Віктор Васильович давав вичерпні і переконливі відповіді. Свої думки про плідну творчість В. Тимченка і, зокрема, про попередню книгу “Час націоналізму” виголосив на зустрічі літературний критик і перекладач Володимир Брюгген.
По закінченні зустрічі охочі змогли придбати презентований томик.
В’ячеслав Романовський