28 квітня у Письменницькому будинку відбулася творча зустріч із видатним літературним критиком, письменником-афористом, журналістом та есеїстом Володимиром БРЮҐҐЕНОМ.
Зустріч була символічно приурочена до ювілею письменника, якому 29 березня нинішнього року виповнилося 85. Модератором виступив письменник Леонід Тома.
Крім того, читацькій аудиторії був представлений восьмий випуск «Блокнотів» – зібрання афоризмів Брюґґена, «книги без кінця», яка, якщо вірити авторові, ненастанно поповнюється новими сентенціями і парадоксальними висновками.
Віктор Бойко, поет і критик: «Брюґґен – постать для літературного Харкова мало не леґендарна. Наприкінці 1970-х, коли ми всі, харківські поети мого покоління, тільки заявляли про себе, – їх, аксакалів, було троє: Василь Мисик, схожий на мудрого сільського вчителя, свійський та приязний Віктор Тимченко з Дергачів і аристократ Володимир Брюґґен».
Олександра Ковальова, відомий прозаїк, поетка, перекладачка з німецької мови: «Брюґґен – літератор європейського крою. У ньому була і є ця виваженість, рафінованість, стриманість, яка не раз змушувала нас, молодших колеґ, триматися на дистанції. Його неможливо було не поважати».
Люцина Хворост, журналістка, поетка: «Мені тексти Брюґґена близькі насамперед своїм філософським потенціалом. Це жива філософія, екзистенційна філософія в дії. Людина живе і водночас безжально препарує власне життя. До афоризмів Брюґґена читач може звертатися і в моменти сумнівів, і в моменти душевного благополуччя – щоб пам’ятати, що не вічне ні перше, ні друге».
Привітання ювілярові склали також поети Анатолій Перерва, В’ячеслав Романовський, Ольга Тараненко. Пролунали вітання від поета Миколи Шатилова, давнього Брюґґенового друга, який мешкає в Чехії, та від Олени О’Лір, київської поетки та працівниці радіоканалу «Культура», яка разом зі своїми колеґами, готуючи передачу «Мудре слово», незрідка сягає по місткі та влучні афоризми Володимира Брюґґена.
Люцина Хворост