Запрошуємо на лекцію М. Красикова «Харківська ”ЖЗЛ”. Михайло Кульчицький – явище поетичного авангарду кінця 1930-х – початку 1940-х років», що відбудеться 25 січня о 17:00 в галереї «Мистецтво Слобожанщини» Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва.
Лекція із циклу «Eх libris Михайла Красикова про мистецтво» (лектор – поет, культуролог, мистецтвознавець, літературознавець, етнограф, фольклорист Михайло Красиков).
Михайло Кульчицький (1919 – 1943), поет-харків’янин, метеором увірвався в російську поезію кінця 1930-х і одразу був оцінений І. Сельвінським, П. Антокольським, І. Еренбургом, С. Кірсановим та іншими «китами» тодішньої поезії як продовжувач лінії В. Маяковського та В. Хлєбнікова, як поет великої ліричної сили та епічного розмаху.
М. Кульчицький був автором антикультового вірша «Разговор с т. Сталиным», що ходив у рукописах і як фольклор, а також однієї з найкращих і найправдивіших поезій про війну, яка була перекладена багатьма європейськими мовами та увійшла до славетної «Библиотеки всемирной литературы», – «Мечтатель, фантазер, лентяй-завистник!».
У 1991 р. у харківському видавництві «Прапор» вийшла 270-сторінкова книга: М. Кульчицкий. Вместо счастья. Стихотворения. Поэмы. Воспоминания о поэте / составл., подготовка текста и примеч. О.В. Кульчицкой, М.М. Красикова : предисл. Е. Евтушенко, послесл. М. Красикова.
Після видання книги М.М. Красиков продовжував дослідження біографії та творчості поета, що відбилося у низці його статей і про що він розповість на лекції. Лекція приурочена до 74-річчя від дня загибелі М. Кульчицького (19 січня 1943 г.).